Oferta

Sanda

Sanda wywodzi się z tradycyjnych pojedynków toczonych na wysokich platformach Lei tai, wokół których wbijano włócznie bądź bambusowe kije z zaostrzonymi końcami. W walce nie obowiązywały żadne zasady, więc zwyciężał ten zawodnik, który po prostu przeżył bądź zepchnął przeciwnika z platformy.

Jakie umiejętności zyskasz trenując Sanda?

Formuła Sanda jest bliska formułom boksu tajskiego i mieszanych sztuk walki, zaś główni azjatyccy przedstawiciele Sanda zawodowego wywodzą się najczęściej ze środowiska mieszanych sztuk walki. Prowadzimy zajęcia przygotowujące naszych adeptów do walki w ringu, na zawodach.

Na czym polega Sanda

Zgodnie z tradycją walk na platformach lei tai, najwyżej punktowanym działaniem jest wypchnięcie bądź wyrzucenie zawodnika poza ring. Innym wysoko punktowanym działaniem jest powalenie przeciwnika na matę. Stąd też zawodnicy nieustannie dążą za pomocą klinczu, rzutów i podcięć, do wywrócenia przeciwnika. W tym sensie walki Sanda przypominają zapasy.

Sanda

Co ci da nauka

Sanda stanowi doskonałą formułę treningową, w której można jeszcze lepiej poznać i zrozumieć trenowane techniki i związane z nimi zasady pracy ciałem, które w sposób wyidealizowany przekazywane są w postaci ćwiczeń dążących do rozwoju technik z zakresu uderzeń, kopnięć, a także obaleń.